Firma MORKUS Morava s.r.o.

je stabilním dodavatelem průmyslových hal. Námi montované haly vynikají skvělými konstrukčními vlastnostmi a možnostmi danou budovu přizpůsobit individuálním požadavkům.

Jako dodavatel montovaných hal víme, že každé podnikání a výrobní procesy mají rozdílné požadavky na velikost prostoru a jeho využití. Těmto požadavkům jsme přizpůsobili náš systém výroby a následné montáže ocelových hal. Výrobní a skladové haly optimalizujeme tak, abychom splnili vaše specifické požadavky a při výstavbě minimalizovali narušení vašich aktivit. Díky propracovanému systému výroby ocelové konstrukce lze pro maximalizaci efektivity celé budovy individuálně nakonfigurovat její rozměry s ohledem na vaše prostorové a finanční možnosti. Jsme představitelem výrobců i dodavatelů průmyslových hal. Díky tomu garantujeme realizaci ve stanovených termínech, kvalitě  a v krátkém čase. Průmyslové a výrobní haly dodáváme a montujeme z variabilní nosné konstrukce. Tuto tvoří ocelový skelet, opláštění a zastřešení. Důležitou roli hraje opláštění haly.

Vlastnosti výrobních hal

Navržení a výroba ocelové konstrukce pro výrobní halu se řeší detailně z pohledu ekonomické výhodnosti a maximální funkčnosti. Pro zajištění nejideálnějšího rozložení statických sil ocelové konstrukce, a to za rozumnou výrobní cenu, navrhujeme, aby jednotlivé ocelové rámy byly od sebe vzdáleny 6 metrů.

Pokud je ve výrobní hale požadován mostový jeřáb, montujeme již ocelové rámy s přípravou na jeřábovou dráhu. Jeřábové dráhy pro ocelové výrobní haly montujeme pro jeřáby s nosností 2 až 10 tun. Pokud se námi dodávaná montovaná hala bude využívat jako sklad s regálovým systémem, je pro výrobu ocelové konstrukce určující  světlá výška v hale.

 

Výrobní a průmyslové haly 02

vyrobni-haly-03-big

Opláštění a zastřešení haly

U výrobních hal je základem všeho výběr ekonomického řešení celé stavby s ohledem na další užívání. S ohledem na tyto skutečnosti navrhujeme tedy staticky optimální řešení ocelové konstrukce, cenově a technicky přijatelné opláštění sendvičovými panely s požadovanými tepelně izolačními a požárními vlastnostmi. Do těchto průmyslových hal doporučujeme použít systémy zateplení o síle 100 mm na střechu i stěnu, což zaručuje teploty v rozmezí 18-20°C a to přinese úspory za vytápění. Barevně lze vybírat ze škály standardních barev bez příplatku, jsou zde možné i barevné kombinace dle přání zákazníka.

Opláštění montované haly 01

OPLÁŠTĚNÍ HALY

Jednoduchá konstrukce

U dodávky výrobních montovaných hal je vždy základním požadavkem investora ekonomické řešení výstavby celé haly a minimalizování nákladů na další užívání budovy. Navrhujeme staticky optimální technické řešení ocelové konstrukce, cenově přijatelné opláštění sendvičovými panely s výbornými tepelně-izolačními a požárními vlastnostmi.

Montáž jeřábové dráhy 01

JEŘÁBOVÁ DRÁHA

Pro mostový jeřáb

Do výrobních a skladových hal často dodáváme a montujeme konstrukce pro jeřábové dráhy mostových jeřábů. Dle požadovaných nosnosti a rozpětí jeřábu se dimenzuje samotná jeřábová dráha. Zajistíme kompletní montáž všech potřebných ocelových konstrukcí včetně jejich nátěrů, montáž jeřábu včetně elektroinstalace a revizí.

Prosvětlení výrobní haly 01

PROSVĚTLENÍ HALY

Přirozené a umělé

V těchto halách je důležité zajistit dostatek světla k práci, ať už denního, tak umělého. Dobré rozvržení oken a světlíků je základním předpokladem pro úsporu budoucích nákladů za osvětlení v hale. Umělé osvětlení se řeší rozmístěním zářivek, výbojek, halogenových či LED světel. Počet svítidel vždy odpovídá požadavkům a potřebám investora.

Hranatý okapový systém 01

OKAPOVÉ SYSTÉMY

Hranaté okapové systémy

Do velkoplošných výrobních a skladových hal doporučujeme nainstalovat hranatý okapový systém, který plynule navazuje na klempířské zapravení haly ve štítu a na střechu tak, že okap působí velmi elegantně. Tento okapový systém je schopen zajistit velký odtok vody - až 12 l/s. Okapové systémy dodáváme v různých modifikacích.

Sekční vrata hala 01

HALOVÁ VRATA

Vrata sekční i posuvná

Do těchto průmyslových hal standardně montujeme sekční vrata s elektrickým pohonem. Vrata mohou být prosvětlená či plná. Tato vrata doporučujeme montovat o rozměrech alespoň 3 x 3 m a pro vjezd kamionu 4 x 4,2 m. Dodáváme sekční vrata do šířky 7 m a výšky 5,5 m. Větší vrata dodáváme posuvná. V případě požadavku dodáme i vrata křídlová.

Vnitří upořádání haly 01

VNITŘNÍ USPOŘÁDÁNÍ

Vestavby a prostorové uspořádání

V hale je možné vybudovat kanceláře, šatny, sociální zázemí, příruční sklady postavené z ocelové konstrukce a opláštěné sendvičovými panely, nebo je klasicky vyzděné. Tímto způsobem je možné oddělit i jednotlivé výrobní části haly. Do kanceláří je možné namontovat okna pro vizuální kontakt s činností ve výrobní hale či skladu.