Zastřešení vlnitým a trapézovým plechem
Vlnitý a trapézový plech

Opláštění montovaných hal sendvičovými panely 01
Sendvičový panel

Opláštění PVC plachtou 01
PVC plachta

Uložit

Stěnový skládaný plášť haly 01
Skládaný plášť

Stěnové opláštění

Opláštění objektů je možné vybrat z několika variant. Každá z variant má svá specifika z pohledu odlišných fyzikálně-technických parametrů a nároků na vlastní realizaci. Výběr pláště závisí na konkrétních podmínkách dané stavby. Pro konstrukci zateplených stěn, zejména obchodních, průmyslových a skladových objektů se v současné době užívá řada systémů, přičemž nejčastější jsou takzvané kazetové stěny a sendvičové panely vyplňované PUR, PIR či minerální vlnou. Oba tyto systémy mají řadu výhod a nevýhod a tím je de facto rozděleno jejich použití ve stavebnictví. Konstrukční řešení našich hal nám umožňuje používat stěnové systémy pro objekty zateplené i nezateplené. U zateplených hal používáme pro opláštění stěn sendvičové panely nebo kazetové skládané stěnové pláště, zatímco pro haly nezateplené používáme stěnové trapézové plechy.

Nezateplený plášť montované haly

Pro stěnové opláštění objektů, u kterých není kladen požadavek na tepelně izolační vlastnosti, se používá trapézový plech. Tento systém se aplikuje především u skladových objektů v průmyslu a zemědělství. Stěnové trapézové plechy jsou válcovány z pozinkovaných plechů a jsou opatřeny barevnou povrchovou úpravou. Barevné řešení je možné vybírat z široké palety odstínů. V naší nabídce naleznete i prodej použitých trapézových a vlnitých plechů.

Renovovaná hala opláštěná trapézovým plechem 02
Opláštění trapézovým plechem

Zateplený plášť montované haly

Sendvičové panely jsou nejběžněji používaným typem pláště ocelových konstrukcí našich hal. Typ panelů je zvolen s ohledem na konkrétní požadavky. Pro výběr typu panelů jsou rozhodující požadavky z hlediska tepelně technického, požárního případně akustického. Sendvičové panely nám umožňují nabídnout zákazníkům širokou škálu povrchových profilací a barevného řešení. Skladebná šířka panelů je zpravidla 1000, 1100 a 1150 mm. Kladení panelů je svislé nebo vodorovné.

Opláštění montované haly PUR panely 02
Opláštění PUR panely

Složený plášť montované haly

Pro konstrukci zateplených stěn, zejména obchodních, průmyslových a skladových objektů se v současné době užívá řada systémů, přičemž nejčastější jsou takzvané kazetové stěny a sendvičové panely vyplňované PUR, PIR či minerální vlnou. U kazetových skládaných systémů je nezbytné zvolit plášť, který bude nejen splňovat tepelně-technické požadavky, ale vyhovovat i zvýšeným statickým nárokům při namáhání větrem a dalšímu zatížení a obstojí i v případě požáru. Kazetové, složené opláštění montované haly patří mezi bezpaždíkové systémy kdy prostor mezi stěnami kazety je vyplněn minerální vatou.

Složené opláštění montované haly 02
Složené opláštění haly

PVC plachty na montované haly

Všechny dodávané plachty jsou určeny pro celoroční venkovní použití. Odolávají vodě, větru, slunečnímu záření, nízkým i vysokým teplotám. Dodávány jsou v několika barvách a gramážích. Čím větší je gramáž plachty, tím lépe plachta odolává povětrnostním vlivům a je pevnější vůči vyvíjenému tlaku a protrhnutí. Na námi montované lehkté montované haly používáme třívrstvou plachtu, kde vrchní a spodní vrstva jsou z PVC, střední vrstvu tvoří neelastická textilie. Díky tomuto složení je PVC plachta nepromokavá, voděodolná, nemění své rozměry a je odolná proti roztržení. V případě protržení je možné je svařit

oplasteni-pvc-plachta-02.jpg
Opláštění PVC plachta