HALY MORKUS

Divize Haly Morkus nabízí pro naše zákazníky komplexní služby ve třech oblastech: Výstavba nových ocelových hal, dodávka a výstavba použitých, renovovaných ocelových hal a odborné demontáže montovaných hal, včetně odkupu ocelových konstrukcí, opláštění a zastřešení. Demontované ocelové konstrukce hal zrenovujeme, dokompletujeme a nabízíme k dalšímu prodeji.

Nové montované haly 01
detail

NOVÉ HALY

Dodáváme a montujeme ocelové haly pro zemědělskou a průmyslovou sféru.

Dodáváme montované haly se širokou možností využití. Skladové haly, výrobní montované haly, ocelové haly s nezatepleným pláštěm, montované ocelové haly se zatepleným pláštěm. Výrobou a montáží ocelových hal se zabýváme od roku 2008. Rozměry ocelových konstrukcí hal přizpůsobíme požadavkům investora.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Renovované montované haly 01
detail

RENOVOVANÉ HALY

Značné úspory docílíte výstavbou typizované použité ocelové haly.

Je samozřejmé, že postavenou montovanou ocelovou halu lze po odborné demontáži opravit, přemístit na jiné místo a po montáži opět úspěšně používat. Opětovné využívání ocelových konstrukcí montovaných hal je jednou ze základních cest investičních úspor ve stavebnictví,  průmyslu, zemědělství či komunální sféře.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Výkupy ocelových hal 01
detail

VÝKUP HAL

V oblasti výkupu ocelových konstrukcí hal máme mnohaleté zkušenosti.

MORKUS Morava s.r.o. mimo montáží a demontáží ocelových konstrukcí hal nabízí i výkup těchto nepotřebných montovaných skladů a všech ocelových konstrukcí či krytin. Provedeme celkovou, odbornou demontáž použité ocelové haly nebo kompletní demolici, likvidaci a šrotaci nepoužitelné ocelové konstrukce a všech stavební částí.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Projekční a statické oddělení 01

Součástí výrobního a montážního týmu je i projekční oddělení včetně statika a rozpočtáře.

Prvním krokem je kalkulace ceny haly  na základě předběžného technického řešení poptávané montované haly. Správný výpočet je podmíněn vyplněním potřebných údajů, které jsou uvedeny na straně 18.

Na základě těchto parametrů se spočítá první cenová nabídka a stanoví se rozložení a typ ocelových profilů, střešních ocelových vaznic či bočních ocelových paždíků a v neposlední řadě typ opláštění. Výrobní dokumentace ocelové konstrukce vychází z podkladů od investora, respektive projektanta, který vypracoval projekt pro stavební povolení. Jsme schopni nabídnout zajištění vypracování Projektu pro stavební povolení včetně jeho vyřízení. Výrobní dokumentaci si naše společnost Morkus Morava s.r.o. vypracovává sama. Máme projekční a konstrukční kancelář

se 4 zkušenými projektanty, kteří používají kvalitní sofistikované konstrukční a statické programy. V těchto programech se ocelové konstrukce modelují ve 3D rozhraních, takže model ocelové konstrukce je vymodelován do nejmenších detailů. Následně se vytvoří požadované výkresy potřebné pro zámečníky, kteří podle výkresů vyrábí a montují ocelové konstrukce. Jedná se o řezné plány ocelových profilů, výkresy jednotlivých sestav dílců, kotevní plán a montážní výkresy. Také je spočítána hmotnost dané ocelové konstrukce včetně jednotlivých dílů a celková velikost plochy pro nátěry.